ELEKTROOSMOZA

GOTOWE ROZWIĄZANIA PROBLEMÓW I FACHOWE PORADY

Wykorzystaj naturalne prawa fizyki w walce z grzybem i wilgocią!

Jak pozbyć się wilgoci?

Zawilgocenie murów wcale nie musi być dłużej problemem

Masz problem z wysychaniem prania, ręczników, wiszących w łazience, oraz mokrymi plamami na ścianach? Odklejają Ci się tapety, znajdujesz ślady pleśni na ścianach lub wyczuwasz zapach stęchlizny? Najprawdopodobniej w Twoim mieszkaniu jest nadmiar wilgoci. Ze względów zdrowotnych w mieszkaniach przy temperaturze 20-22 stopni Celsjusza wilgotność powinna wynosić 30-65%. Jeśli przekracza 70%, warunki zaczynają sprzyjać powstawaniu grzybów i pleśni, niszczących konstrukcję budynku oraz bardzo szkodliwych dla domowników.

Do głównych przyczyn zawilgocenia budynków zalicza się przede wszystkim nieprawidłowo wykonane izolacje fundamentów oraz brak podpiwniczenia. W takim wypadku najbardziej narażonymi na wilgoć pomieszczeniami będą te, które bezpośrednio graniczą z gruntem. Woda gruntowa wnika w przegrody budynku i podchodzi do wyższych partii, co znane jest jako podciąg kapilarny. Wilgoć ta dotyczy także materiałów budowlanych i może docierać nawet kilka metrów w górę. W starym budownictwie zazwyczaj nie ma żadnej izolacji, lub też uległa ona uszkodzeniu. Paradoksalnie, problem braku izolacji dotyczy także nowych budynków, w których ze względu na błędy architektoniczne lub konstrukcyjne dochodzi do zawilgocenia murów.

Izolacja pionowa i pozioma zapobiega absorbowaniu wody gruntowej przez fundamenty murów budynków. Jeśli jej nie ma, lub jest uszkodzona, woda wnika w kanaliki powietrzne materiału budowlanego. To tak zwane kanaliki kapilarne. Ich ilość zależy od porowatości materiału budowlanego. Cegła, kamień wapienny oraz zaprawa murarska bardzo dobrze chłoną wodę, gdyż ilość kanałów kapilarnych dochodzi w nich aż do 25% całkowitej masy. Inną przyczyną zawilgocenia pomieszczeń mieszkalnych jest kondensacja pary wodnej, która skrapla się w chłodnych warstwach zewnętrznych przegród. Problem kumuluje się zwłaszcza w domach, gdzie nie ma prawidłowo wykonanej wentylacji, oraz wystarczającego ogrzewania. Kolejną przyczyną wilgoci może być awaria lub nieprawidłowo działająca instalacja wodno-kanalizacyjna oraz uszkodzenia w rynnach. Jedną z pierwszych czynności, jakie zwyczajowo stosuje się walcząc z wilgocią, jest usuniecie jej z łazienek, kuchni, wc czy pralni. Najczęściej, jednak nie zawsze słusznie, stosuje się wentylację grawitacyjną, która przynajmniej w teorii zapewnia właściwy obieg powietrza poprzez zmianę ciśnień. Wilgotne, zużyte powietrze odprowadzane jest kominami wentylacyjnymi, a świeże doprowadzane przez specjalne nawiewniki okienne bądź ścienne. Montuje się je na skrzydle okiennym bądź ościeżnicy. Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie grzejnika pod takim nawiewnikiem ściennym, wówczas powietrze od początku jest ogrzewane. Jednak trzeba liczyć się ze sporymi kosztami, na które niejednokrotnie trzeba odkładać pieniądze przynajmniej przez kilka lat..

Długotrwałe utrzymywanie się wilgoci w domu lub mieszkaniu może powodować poważne problemy zdrowotne, ponieważ stanowi doskonałe środowisko do rozwoju pleśni i grzybów. Fruwająca grzybnia szkodzi nie tylko alergikom i osobom z chorobami płuc, ale również zdrowym domownikom. Również zacieki i plamy, związane ze zbyt dużą wilgotnością nie są pożądanym efektem, ponieważ rujnują estetykę pomieszczeń.

Osobnym zagadnieniem są pomieszczenia, które borykają się z wilgotnością na skutek zalania powodzią lub przez sąsiada. W tym przypadku działać należy natychmiast, ponieważ ryzyko uszkodzenia fundamentów jest spore. Jeśli myślisz o kompleksowym osuszeniu pomieszczeń, postaw na metody sprawdzone, które nie ingerują w strukturę muru. Należy do nich elektroosmoza. Polega ona na usunięciu całej wody ze ścian, dzięki wypychaniu jej i automatycznemu osuszaniu murów. Urządzenie, które montuje się powyżej strefy wilgoci, działa na mury za pomocą pola magnetycznego. Odprowadza ono kłopotliwą wilgoć w dół aż do ziemi. Pomaga również ustabilizować oddziaływanie wód na budynek w przypadku żył wodnych. Zabieg ten jest szczególnie polecany mieszkaniom, które są ulokowane na parterze. To właśnie takie lokale narażone są na występowanie wilgotności kapilarnej, która jest zaciągana z wód gruntowych. Elektroosmoza nie tylko likwiduje nadmiar wilgoci, ale także usuwa pleśń, grzyby i towarzyszący im zapach stęchlizny. Blokuje również możliwość nawrotu wilgoci. Każdy kto szuka sposobu na pozbycie się wilgoci chętnie wybiera urządzenie, którego koszt eksploatacji wynosi zaledwie 1zł miesięcznie. Ponadto montaż stacji elektroosmotycznej nie wymaga żadnych prac remontowych, kucia ścian ani tynków. Urządzenie działa samodzielnie wykorzystując naturalne prawa fizyki i pozwala właścicielom na całkowite zapomnienie o jego obecności. Ponadto niweluje straty ciepła oraz idealnie zastępuje tradycyjne sposoby izolacji pionowej jak i poziomej fundamentów.  

Każdy musi ocenić sam skuteczność tej metody, ale to właśnie elektroosmoza wydaje się najrozsądniejszym i najtańszym sposobem walki z wilgocią w budynkach.

Opinie klientów

Sprawdź, co mówią o nas inni

Jestem bardzo zadowolony z efektów – minęło pół a moja piwnica jest już prawie sucha! Polecam!

Michał

Moim znajomym to pomogło i szybko pozbyli się grzybów z łazienki, z którymi walczyli od lat. Sam też zamierzam spróbować.

Bartek

Miałam dość remontów co kilka lat, bo pleśń i tak nie chciała ustąpić. Od 8 miesięcy korzystamy z urządzenia do elektroosmozy i muszę powiedzieć, że efekty są zaskakujące. Wszystko odbywa się dokładnie tak jak tutaj jest opisane – wystarczy zamontować i można zapomnieć o urządzeniu. Faktycznie zużywa tak mało prądu, że w ogóle tego nie widać na rachunkach. Opłacało się!

Elwira

Kontakt

Śmiało zadawaj pytania!

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00. Z przyjemnością udzielimy porady i odpowiemy na wszelkie pytania. Przedstawimy także bliższe szczegóły oferty.

ZAKŁAD OSUSZANIA I ZABEZPIECZENIA PRZECIWWILGOCIOWEGO ELEKTROOSMOZA III BEATA MIELNICKA
Profesjonalne usługi i sprzedaż urządzeń osuszających

TEL: 799-372-259
E-MAIL: kontakt@bezpieczneosuszanie.pl
NIP: 813-287-30-48
REGON: 361057530

Organ rejestrowy / ewidencyjny:
MINISTER GOSPODARKI

Forma własności:
WŁASNOŚĆ KRAJOWYCH OSÓB FIZYCZNYCH

Obszar działania:
dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie.

Produkt BlockAqua GPL-111 dostarczamy na terenie całej Polski jak również za granicę! By zamówić, zadzwoń teraz!

Lista niektórych ważniejszych miast w których świadczymy usługi: 
Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Gdynia, Częstochowa, Radom, Sosnowiec, Toruń, Kielce, Rzeszów, Gliwice, Zabrze, Olsztyn, Bielsko-Biała, Bytom, Ruda Śląska, Rybnik, Zielona Góra, Tychy, Gorzów Wielkopolski, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Płock, Opole, Wałbrzych, Włocławek, Tarnów, Chorzów, Koszalin, Kalisz, Legnica, Grudziądz, Jaworzno, Słupsk, Jastrzębie-Zdrój, Nowy Sącz, Jelenia Góra, Siedlce, Konin, Piotrków Trybunalski, Mysłowice, Inowrocław, Piła, Lubin, Ostrów Wielkopolski, Ostrowiec Świętokrzyski, Gniezno, Suwałki, Stargard, Głogów, Siemianowice Śląskie, Pabianice, Zamość, Chełm, Leszno, Tomaszów Mazowiecki, Przemyśl, Stalowa Wola, Kędzierzyn-Koźle, Łomża, Żory, Tarnowskie Góry, Mielec, Tczew, Ełk, Pruszków, Bełchatów, Świdnica, Będzin, Biała Podlaska, Zgierz, Piekary Śląskie, Racibórz, Legionowo, Ostrołęka, Świętochłowice, Zawiercie, Starachowice, Wejherowo, Puławy, Wodzisław Śląski, Skierniewice, Starogard Gdański, Tarnobrzeg, Rumia, Radomsko, Skarżysko-Kamienna, Krosno, Kołobrzeg, Dębica, Piaseczno, Kutno, Otwock, Nysa, Ciechanów, Zduńska Wola, Sieradz, Świnoujście, Żyrardów, Szczecinek, Mińsk Mazowiecki, Świdnik, Chojnice, Mikołów, Nowa Sól, Bolesławiec, Oświęcim, Malbork, Knurów, Sanok, Jarosław, Kwidzyn, Żary, Chrzanów, Sopot, Wołomin, Oleśnica, Sochaczew, Brzeg, Olkusz, Jasło, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Kraśnik, Lębork, Dzierżoniów, Ostróda, Nowy Targ, Police, Iława, Ząbki, Czeladź, Myszków, Oława, Żywiec, Zgorzelec, Swarzędz, Bielawa, Mława, Luboń, Łuków, Augustów, Grodzisk Mazowiecki, Bochnia, Śrem, Giżycko.